top of page

Türk Masonları Cumhuriyetin 95. yılında Anıtkabir'i ziyaret etti - Ankara, 27.10.2018

Türk Masonları Cumhuriyetin 95. Yılında Anıtkabir'i ziyaret etti: Text
Türk Masonları Cumhuriyetin 95. Yılında Anıtkabir'i ziyaret etti: Image

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası üyesi Türk Masonları eşleri ve çocukları ile birlikte Büyük Üstat Bülent Akkan Başkanlığında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü anmak, ideallerine olan bağlılıklarını teyit etmek amacıyla her Cumhuriyet Bayramında olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir'i büyük bir katılım ile ziyaret ettiler. 

Cumhuriyet'in 95. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Atatürk'ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulduktan sonra Büyük Üstat Bülent Akkan Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları kaydetti:


Ulu Önder Atatürk,

Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş Yıldönümü vesilesi ile büyük bir coşku, heyecan ve ideallerine olan bağlılığımız ile yeniden huzurundayız.


Senin ilkelerin ve çizdiğin yolun ışığında ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulu olduğu sağlam temellerin bizlere verdiği cesaretle yarınlarımıza güvenle bakmaya devam ediyoruz.


Dünyada ve özellikle bölgemizde yaşanan önemli gelişmelere ve zorluklara rağmen, gücünü Büyük Türk Milletinden ve birliğinden alan Türkiye Cumhuriyeti, akıl ve bilimi esas alarak yetiştireceği yeni nesiller ile daha da güçlenerek sonsuza kadar yaşayacaktır.


Türk Masonları olarak bizler, dün olduğu gibi bugün de ülkemizin varlığı ve bağımsızlığının ancak fikri hür, vicdanı hür nesillerin varlığı ile sağlanabileceğine olan inancımızı koruyor, kendimizi yetiştirme yolundaki çabalarımızla topluma da yararlı olabilme azmimizi sürdürüyoruz.


Taassuptan ve önyargılardan uzak, birbirini seven ve saygı duyan, farklılıkları ortak zenginliğimiz olarak esas alan anlayışımız ile toplum yapımızın güçlenmesi yolundaki çabalarımız artarak sürecektir.


Milletimizin her ferdinin birer birey olarak üstlendiği sorumluluklar, elde ettiği başarılar, topluma sağladığı katkılar Cumhuriyetimizi bir bütün olarak ileriye taşıyacaktır.


Bizler, güçlü kökleri ile sağlam, taze yaprakları ile geleceğe umut veren Türkiye Cumhuriyeti'nin, çizdiğin yolda ilerlemesi için çabalarımızı sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyor, aziz hatıran önünde saygı, sevgi ve özlemle eğiliyoruz.

Bülent Akkan
Büyük Üstat

bottom of page