top of page
< Back

243

HALİM ERKER

243

Ulusa Mesaj

Tarih içinde çoğu uluslar birden fazla devlet kurmuşlardır. Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız Türklerin tarih içinde kurdukları devlet sayısını gösterir. Bunların sonuncusu ve sonsuza kadar yaşamasını arzu ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti”dir. Bugün varlığının ilk 100 yılını tamamlayıp ikinci yüzyılına hazırlanan ve ulusumuzun göz bebeği olan Cumhuriyet, Türkün Atası “Atatürk’ün, çağdaş ulusların tamamının hayran olduğu ve örnek aldığı liderimizin muhteşem eseridir.

Bundan yüzyıl önce, son 10 yılını yenilgilerle tamamlayıp 1. Dünya savaşının sonunda galip devletlere kayıtsız şartsız teslim olan bir imparatorluğun küllerinden bir Kurtuluş Savaşıyla yeni bir devlet yaratan ve onu ilelebet yaşayacak bir Cumhuriyetle taçlandıran bir yüce lider, Mustafa Kemal Atatürk… Sayısız devrimlerle halkını ümmet olmaktan kurtarıp ulus olmaya kavuşturan çağının ötesinde bir dahi…

Bizler, Halim Erker Muh:.L:. K:.’leri , Cumhuriyetimiz 2. Yüzyılına girerken görevlerimizin ve sorumluluklarımızın bilincinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Masonlar mabetlerde din ve siyaset konularını tartışmazlar. Bizler de yeminlerimize sadık kalacağız ancak ülkemizin selameti, cumhuriyetimizin bekası için bireysel olarak kendi hamtaşımızı yontmaya devam edeceğiz, cilalı bir küptaş elde edinceye kadar. Böylelikle, tüm insanlar ve insanlık için inşa edeceğimiz ülkü mabedinin herhangi bir yerinde kullanılacak değerli bir taş olacağız.

“Dâhili ve harici kimsenin kuşkusu olmasın; Türk Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Üs:.Muh:. Tayfun Erkızan

Halim Erker Muh:.L:. #243

243
bottom of page