top of page
< Back

235

TRAKYA

235

Sevgili Kardeşlerim;

Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri İçin böyle bir yazı istendiği için öncelikle teşekkür ederim. Çünkü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının büyük emeklerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ‘ nin kuruluşunun 100. Yılının , Trakya Muh:.L:.’ mızın da kuruluşunun 10. Yılını kutladığımız 2023 yılına rastlaması , bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur.

L:.’ mızın İç Tüzüğünde yer alan ilk maddede de belirttiğimiz gibi “ülküsü insanları sevmek, amacı iyi ahlaklı ve erdemli insanlar arasında kardeşlik bağını kurmak , insanların özgürlük içinde fikri ve sosyal gelişmelerini sağlamak ve hakikati aramak olan” bu L:. bundan tam 10 yıl önce ; 11.5.2013 tarihli Bü:. L:. kararıyla Trakya’da Kurulan ilk M:. L:.’ sı olmuştur. Trakya Muh:. L:. ‘ sı Ulu Önderimiz Atatürk ‘ün isminin her toplantıda mutlaka zikredildiği, ‘ fikri hür ve vicdanı hür’ insanların seçilmesine önem verildiği, ülkü mabedinin Trakya topraklarına yayılmasının şiar edinildiği bir L:. olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Laik ve Demokratik, sosyal bir hukuk devleti olması için mücadelemizi sürdürmeye devam ettiğimiz bu yolda, Cumhuriyetimizin 100. Yılı herkese kutlu olsun.

Üs:.Muh:.Erdal Erginer

Trakya Muh:.L:. ‘sı ( 235)

235
bottom of page