top of page
< Back

225

EUCLIDES

225

Sevgili Kardeşlerim,

Bizler bilgi ve erdem yolculuğunda omuz omuza, topluma hizmet etmeyi hedefleyen bir gelenekten geliyoruz. Euclides Kardeşleri olarak Cumhuriyetimizin yüzüncü, Locamızın onuncu kuruluş yıldönümünde, Türkiye'nin çağdaş, demokratik ve güçlü bir geleceğe doğru ilerlemesini, coşku ve geleceğimize olan güvenle kutluyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün ve arkadaşlarının oluşturduğu Cumhuriyetimizin temel değerleri gelecekteki nesiller için de yol gösterici olmaya devam etmelidir. Bugün geleceğimizi inşa etmek için meşaleyi elde tutacak olan müstakbel Kardeşlerimize, mükemmel ve adil bir toplumda çalışmalarını sürdürmeleri için cesaret ve ilham vermek istiyoruz.

Biz Masonlar, demokrasi, toplumsal kalkınma, insan hakları ve kardeşlik duygusu gibi evrensel değerlerle hareket ederiz. 100. yıl dönümünde, ülkemizde, bu değerleri hayata geçirmek için birlikte çalışmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizin bu önemli dönüm noktasında, geçmişimizi onurlandırırken geleceğe yönelik umutlarımızı da yükseltmek istiyoruz. Birlikte dayanışma içinde, daha güçlü, daha adil ve daha aydınlık bir Türkiye'nin inşasında rol almamız gerektiği inancıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Cumhuriyet Bayramı'mızı en içten dileklerimizle kutlarken, gelecek yüz yıllarda, Cumhuriyetimizin değerlerini korumaya ve geliştirmeye yönelik fikri ve kültürel çalışmalarımızın, Kardeşlik Zinciriyle tüm yurda yayılmasını diliyoruz.

Bu ülkünün meyvelerini toplayacak yarınlardaki Kardeşlerimizi, bugünden yarına görünmez kollarımızla ve Kardeşlik Sevgisiyle kucaklıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Sonsuza Dek Yaşasın!

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Üs:. Muh:. Engin Aymete

225 - Euclides Muh:. L:.

225
bottom of page