top of page
< Back

222

DORLİON

222

Bizler , 222 No’lu Dorlion Muhterem Loca Kardeşleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilke ve devrimlerine bağlı, "Kardeşlik Duygu ve Güvenini" Ulusal değerleri korumak, yüceltmek için kullanan ve ham taşını yontan kardeşleriz.
 Kurulduğu günden beri çoğalarak büyüyen ve gelişen Loca’mız, üyelerinin kâmil insan olma hedefindeki çabalarına katkıda bulunarak ve hakikat yolculuğunda güç birliği yaparak sevgi, sadakat ve samimiyet ile var gücüyle ,düzenli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.
Amacımız ; Atatürk'ün gösterdiği yolda, yorulmadan çalışmak, avadanlıklarımızı kuşaklar boyu elden ele aktarmak, bijumuzda sembolize edilen sevgi ve kardeşlik duygularıyla, kol kola, omuz omuza sürdürdüğümüz çalışmalarımızı yüce Türk ulusunun gelişimi için, ulu önderin devrimleri ışığında sürdürmektir.

Bağımsızlık, medeniyet, akıl ve hikmet kavramlarının gelecek nesillere aktarılması için Locamız kardeşleri olarak, Anadolu’nun ortasında Ülkü Mabedi inşasına sonsuza kadar devam edeceğiz.

Üs:. Muh:. Celal Kırdar
222 No’lu Dorlion Muh:. L:.

222
bottom of page