top of page
< Back

178

KUŞADASI

178

Cumhuriyetin 100. Yıl Sebebiyle ve 29 Ekim 2023 İtibariyle Geleceğe Bırakılan 100. Yıl Mesajı

Bilge insan gerçek lider ‘Yüce ATATÜRK’ ümüzün önderliğinde, asla unutulmayacak değerli yiğit insanlarla, tüm dünyaya örnek olan bir başarı ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

100 yıl insan hayatı için çok uzun, ancak bir ideal, amaç yada bir ülke için çok kısa bir süre. Geçmişten geleceğe ışık taşıyan eller değişecek, taşınan ışık ise gelecek yüzyıllarda yanmaya devam edecektir. Cumhuriyetimizin varoluş mücadelesi yaşayacak, gelişecek, gelecekte de geçmişte olduğu gibi biz Masonların yüreklerinde, omuzlarında, iyi, doğru, güzel, yeni hedefler doğrultusunda sonsuza dek sürecektir.

Bizler ‘Işığın Çocukları’ dilerizki; Atamıza ve ideallerimize layık olalım; gelecek yüzyıllarda tüm kardeşlerimizin kalpleri hakikatın nuru ve iyi insanlık idealleriyle dolsun. Sevgi ateşiyle, kardeşlik ve barış duygusu ile çarpsın.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının yüce atamızın yolunda ilerleyen Türk Masonluğunun ve Masonlarının da yüzyılı olması dileklerimizle; NİCE 100. YILLARA.

Üs:.   Muh:.

TUNCAY ERDEMİR

KUŞADASI Muh:. L:.’sı

178
bottom of page