top of page
< Back

177

ZAFER

177

Bundan yüz yıl önce, değişime olan direncin yoğun olduğu dönemde, sadece kalıcı coğrafi sınırlarımız değil, o sınırlar içinde yaşayacak olan milletin kaderinin belirleneceği yönetim şeklinin son halini almasıyla birlikte laik ve demokratik Cumhuriyetimizin temelleri atıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında fikri hür, vicdanı hür yaşam biçimini benimseyen, bu anlayışı yüzyıllar boyunca yaşatacak Türk genci kendi geleceği için verilen mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacak, coğrafyamızın bize hediye ettiği tüm farklılıkları birer zenginlik olarak görüp yüksek medeniyet seviyesine ulaşmak için bilimin ışığında canla başla çalışacak ve üretecektir.

Ekonomik, sosyal, hukuksal ve askeri bağımsızlığımızın temeli bilimi referans almaktan geçmektedir. Günümüzde bu anlayıştan uzak toplumların içinde bulundukları durum sadece o coğrafyayı değil ne yazık ki tüm dünyayı etkilediği aşikardır.

Yüce Atam, kurtuluş ve tam bağımsızlık yolunda verilecek mücadelemiz önümüzdeki yüzyıllarda da aynı disiplin ve azimle devam edecektir. Cumhuriyetimizin aydın gençleri bu yolda emin adımlarla yürüyecektir.

İbrahim Sipahi

Zafer Muh:. Loc:.

Üs:. Muh:.

177
bottom of page