top of page
< Back

172

ÇEŞME

172

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yıldönümüne şahit olan Türk Masonları kuşağına denk gelmiş olma şansını yakalayan biz Çeşme Muh:. L:. KK:., Mustafa Kemal Atatürk ve bir kısmı yine K:.’imiz olan yol arkadaşlarının hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Laik ve demokratik bir cumhuriyetin varlığı olmadan özgürce ham taşımızı yontmanın ve ülkü mabedimizi inşa etmenin mümkün olmadığının bilincindeyiz. Hakikate ulaşmak için çıktığımız yolun, laik ve demokratik bir idari sistem ile yönetilen bir ülkenin yolu ile mutlak paralellikte ilerleyen bir yol olduğunun farkındayız.

Eğer ülkemizin çıktığı bu yol birdenbire kesilirse, bizim hakikat arayışı ile çıktığımız yolun kaplaması da bozulacak ve yürünemeyecek derecede hasar alacaktır.

Bu nedenle bugünkü ve gelecekteki tüm KK:. olarak birinci vazifemiz, hakikat yolunda konforlu bir şekilde ilerlememizi sağlayan Cumhuriyetimiz’in kuruluş ayarlarına ve ilkelerine sadık bir şekilde ilelebet payidar kalmasını temin edecek her türlü fedakarlığı göstermektir.

Dileriz ki Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devleti olarak dünya insanlık onuruna AKIL ve HİKMET çerçevesinde katkılar yaparak, KUVVETLİ bir şekilde dimdik ayakta durarak, GÜZEL ülkemizde varlığını sonsuza kadar sürdürsün.

DİLERİZ ÖYLE OLSUN!

M. Levent Çetindağ

Çeşme Muh:. L:. Üs:.Muh:.

172
bottom of page