top of page
< Back

073

DOĞAN GÜNEŞ

073

Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, demokrasi, özgürlük ve insan hakları gibi değerlere dayalı bir ulusun temelini atan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. 100 yıl boyunca, bu değerler etrafında birleşerek büyüdük, geliştik ve daima ileriye doğru yol alma gayretinde olduk.

Geleceğe bırakacağımız bu mesajda, Cumhuriyetimizi daha da güçlendirmek ve çağdaş dünyada saygın bir yer edinmek için yapmamız gerekenleri vurgulamak istiyoruz. Gelecek nesillere miras olarak bırakacağımız en değerli şeylerden biri, demokrasiyi ve insan haklarını her zaman korumak ve yüceltmek olmalıdır. Adaletin üstünlüğü, çağdaş eğitimin yaygınlaştırılması ve bilimin desteklenmesi gibi değerleri ne pahasına olursa olsun sürdürmeliyiz.

Aynı zamanda, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularında daha fazla çaba sarf etmeli, doğal kaynakları korumalı ve gelecek kuşaklara temiz bir dünya bırakmalıyız. İlerlemenin ve kalkınmanın, doğayı tahrip etmeden mümkün olduğunu göstermeliyiz.

Her daim birlik ve beraberlik içinde olmalı, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul etmeliyiz. Bu topraklarda yaşayan herkesin eşit haklara sahip olduğunu unutmamalı, ileriye doğru adım atarken, özgürlük, eşitlik, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve işbirliği ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalmalıyız. Birlikte çalışarak, aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemeye devam edelim.

Bir güneş gibi milletimizin üzerine doğan Cumhuriyetin 100. yılı kutlu olsun!

Bahadır BİLİYUL

Doğan Güneş Muh∴ L∴ Üs∴ Muh∴

073
bottom of page