top of page
< Back

036

ÇANKAYA

036

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını, büyük bir umutla karşılıyoruz. Geleceğe yönelik temennilerimizi içeren bu metinle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri doğrultusunda hakkettiği yere gelebilmesini ve Türk Masonluğunun bu çerçevede daha da gelişerek bu ülküye destek vermesini umut ediyorum.

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, tarih yolculuğundaki varoluş mücadelemizin en büyük eserlerinden bir tanesidir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yokluktan var olan bu mucizenin, 100. yılını yaşamak bizler için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı, ülkenin zengin tarihinde önemli bir kilometre taşıdır. Kültürel çeşitliliğimizi kutlamaya ve kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi olan çağdaşlık, demokrasi ve laiklik ilkeleri, gelecekte de rehberimiz olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılının, birlik ve beraberlik içinde daha aydınlık, daha adil ve daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru atılan güçlü bir adım olmasını diliyorum. Ülke olarak daha aydınlık, daha adil ve daha güçlü bir geleceği birlikte inşa edeceğiz.

Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin rüştünü ispatladığı 10. yıl kutlamalarında Atatürk “Türk Milleti! Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim” diyordu.

Dilerim öyle olsun.

036 - Çankaya Muhterem Locası

Üstadı Muhteremi

Serdar Mustafa ÖZBAŞ

036
bottom of page