top of page
< Back

012

YÜKSELİŞ

012

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizlersiniz.

Cumhuriyeti bizler kurduk,

O’nu yükseltecek ve yaşatacak olanlar sizsiniz.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” diye tanımladığı Cumhuriyetin 100. Yılına gururla ulaşan bir neslin şanslı bireyleriyiz. Çöken bir imparatorluğun küllerinden, emperyalist güçlerin tüm engellerine rağmen ve büyük zorluklar altında yoktan var edilen Türkiye Cumhuriyetini canlarımız pahasına yaşatmaya devam edeceğiz.

Tüm meslek gruplarından dikkatle seçilmiş namuslu, çevresinde iyi bilinen, dürüst ve ahlaklı aydın erkeklerden oluşan camiamız, geride bıraktığımız asırlık sürenin her evresinde, üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirdi. Kamil insan olma yolundaki bireysel çabalarıyla, ham taşını yontma uğraşlarıyla ailelerimiz, yakın çevremize ve tüm ülkeye örnek davranışlarla  topluma olumlu katkılar sağladı. İhtiyaç sahibi olanlara usulüne uygun şekilde yapılan yardımlar ve desteklerle olumlu intibalar oluşturuldu.

Mesleki çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüp, mümkün olduğunca artırarak “Kardeşlik Zincirimizi” daha da kuvvetlendirerek ve dayanışma içinde Türk Masonluğunu layık olduğu, bu günlerden daha  yükseklerdeki seviyelere hep birlikte getirmeliyiz. Masonik ünvanlarımızı bir kenara bırakarak bu uğurda çaba sarfeden tüm Değerli Kardeşlerimize Evrenin Ulu Mimarından, edeple  güç ve kuvvet diliyoruz.

Nihat İnal

Üstad-I Muhterem

Yükseliş Muhterem Locası

012
bottom of page