Türk Masonları Cumhuriyetin 96. yılında Anıtkabir'i ziyaret etti - Ankara, 26.10.2019

 
Anıtkabir_Ziyareti1_1
Anıtkabir_Ziyareti1_1

Anıtkabir_Ziyareti2_1
Anıtkabir_Ziyareti2_1

Anıtkabir_Ziyareti27_1
Anıtkabir_Ziyareti27_1

Anıtkabir_Ziyareti1_1
Anıtkabir_Ziyareti1_1

 

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası üyesi Türk Masonları eşleri ve çocukları ile birlikte Büyük Üstat Bülent Akkan Başkanlığında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü anmak, ideallerine olan bağlılıklarını teyit etmek amacıyla her Cumhuriyet Bayramında olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir'i büyük bir katılım ile ziyaret ettiler. 

Cumhuriyet'in 96. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Atatürk'ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulduktan sonra Büyük Üstat Bülent Akkan Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları kaydetti:

Ulu Önder Atatürk,

 

Cumhuriyetimizin 96. Yılında her zamanki coşku, heyecan ve mutlulukla bir kez daha huzurundayız.

 

Kurmuş olduğun Cumhuriyetin temellerinin sağlamlığı, dün olduğu gibi bugün de bizlerin zor zamanlarda kenetlenmemizi, ortak değerlerlerimize hep birlikte sahip çıkmamızı sağlıyor.

 

Bu topraklarda bağımsız, kendi kendine yetebilen bir millet olarak yaşamamızı kurmuş olduğun Cumhuriyetimize borçluyuz.

 

Her türlü zorluktan başı dik ve güçlenerek çıkmış Türk Milletinin bireyleri olarak Cumhuriyetimizin akıl ve bilimin gösterdiği doğrultuda ilelebet yaşayacağına duyduğumuz güven tamdır.

 

Türk Masonları olarak bizler, dün olduğu gibi bugün de ülkemizin varlığı ve bağımsızlığının ancak fikri hür, vicdanı hür nesillerin varlığı ile sağlanabileceğine olan inancımızı koruyor, kendimizi yetiştirme yolundaki çabalarımızla topluma da yararlı olabilme azmimizi sürdürüyoruz.  

Millet olarak bir olduğumuz bu günde aziz hatıran önünde biz kez daha saygı ve sevgiyle eğiliyoruz.

 

 

Bülent Akkan
Büyük Üstat